Każdy, kto choć raz jechał skuterem, na pewno przyzna nam rację, że taka przejażdżka, szczególnie jeśli dopisuje pogoda, to nie lada zabawa. Delikatny wiatr muskający twarz, promienie słońca oświetlające drogę – to wszystko sprawia, że wielu nie zsiadałoby w ogóle z tego środka transportu. Jakie jeszcze powody sprawiają, że warto stać się posiadaczem skutera? Zostańcie z nami, a przeczytacie o tym poniżej.

Po kilkudziesięciu latach za kółkiem warto przesiąść się na mniej wymagający pojazd

Niektórzy szybko nudzą się posiadanymi rzeczami i możliwościami, które te im dają. Tak u wielu osób jest z samochodami, które prowadzone w korkach przez kilkanaście lat najzwyczajniej w świecie mogą przyprawiać ich użytkowników o ból głowy. Ten można zniwelować dzięki przejażdżce na skuterze. Nie da się ukryć, że właśnie dlatego wiele osób wybiera właśnie ten środek transportu. Samochód po pewnym czasie traktują jak środek transportu, który ma ich przewieźć z punktu A do punktu B. Inaczej jest ze skuterem, dzięki któremu tę samą trasę mogą odkryć na nowo.

Tanie części i małe spalanie

Nie da się ukryć, że części do skuterów są o wiele tańsze, niż samochodowe. Do tego mniejsze spalanie maleństwa i kolejna zaleta używania skutera gotowa. Chcemy, żebyś świadomie wybrał rozwiązanie, które najbardziej Ci odpowiada, jednak pamiętaj, że skuter spala do 4 litrów na 100 km. Oznacza to, że z pewnością jest bardziej ekonomiczny, niż samochód, który posiada najmniejszą pojemność silnika.

Malutki mankament

Jak każde rozwiązanie – również jazda skuterem ma mały mankament? Co to takiego? Oczywiście niesprzyjająca pogoda. Jasnym jest, że kiedy pada deszcz lub pojawia się siarczysty mróz, skuter nie jest dobrym rozwiązaniem. Wówczas lepiej wybrać samochód lub komunikację miejską. Na szczęście nie mieszkamy w Anglii, gdzie pada cały czas i desz u nas zdarza się ostatnio niezwykle rzadko.