W ostatnim artykule przedstawiliśmy ogólne informacje na temat nauki jazdy na skuterze. Mogłeś się z niego dowiedzieć m.in., że choć części do skutera są tanie, nie musisz ich kupować od razu po pierwszej jeździe. Wystarczy odrobina pokory, a pierwsza jazda nie musi skończyć się wypadkiem. Dziś przedstawimy konkrety, Dzięki nim na pewno po pierwszej jeździe będziesz chciał jeszcze raz przejechać się na skuterze.

Unikniesz upadku, wypadku i utraty skutera

Jazdę na skuterze powinno zaczynać się niezwykle ostrożnie. Tylko spokój i świadomość tego, że ten jednoślad, choć mały, posiada silnik i konie pod maską, może sprawić, że pierwsza jazda nie zakończy się katastrofą.

Brawurze powiedz nie! Jest to pierwsza i podstawowa zasada. Niestety nikt, kto pierwszy raz wsiada na skuter lub mały motocykl, nie ma wyrobionych odpowiednich nawyków. Oznacza to, że kompletnie nie może spodziewać się swojej reakcji w sytuacji kryzysowej. Jednym z najczęściej wymienianych błędów jest hamowanie tylko przednim hamulcem, który wciskamy będą przyzwyczajonymi do jazdy na rowerze. Niestety w skuterze hamulec ten działa zupełnie odwrotnie, niż w rowerze, co oznacza, że nieumiejętnie go używając, można spowodować wypadek. Pamiętaj zatem, aby na pierwszą przejażdżkę wybierać mało uczęszczane drogi, co pozwoli Ci jechać powoli. Dzięki temu z powodzeniem wyczujesz maszynę.

Jeśli nie posiadasz prawa jazdy i nie poruszasz się samochodem, zapewne nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak ważnym elementem jazdy jest obserwowanie lusterek. Są one jednym z ważniejszych elementów skutera. Zanim wyjdziesz na ruchliwą drogę, naucz się z nich korzystać. Pamiętaj również o tym, że każde lusterko posiada martwe pole. Oznacza to, że jeśli nie chcesz w nikogo uderzyć i nikomu zajechać drogi, obejrzyj się zanim zmienisz pas.