Jak wspomnieliśmy w poprzednim artykule, jednymi z najważniejszych części do skuterów są układy chłodzenia silnika. Ich wybór zależy od tego, czy chcemy mieć bardziej skomplikowane chłodzenie oraz od tego, na jakie trasy potrzebujemy skutera. Przypomnimy – jeśli maszyna ma jedynie uprzyjemnić weekendowe wycieczki, wystarczy chłodzenie powietrzem. Jeśli jednak potrzebujemy jej okrągły rok, koniecznie należy postawić na chłodzenie cieczą.

Dziś chcemy kontynuować temat. Zostańcie z nami, jeśli chcecie dowiedzieć się, na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy kupnie skutera.

Koła skutera też są ważne

Choć wielu z Was zapewne myśli, że na ten element powinno się jak najmniej zwracać uwagę, my jesteśmy innego zdania. Jest to ta część, która powinna być sprawdzana zaraz po chłodzeniu. Jeśli postawicie na małe koła w skuterze, będziecie mieć większą powierzchnię bagażową. Niestety ich niewielka średnica sprawia, że czuć na nich każdą nierówność, co przy dziurawych polskich drogach niestety nie napawa optymizmem. W tym wypadku lepiej zrezygnować ze wspomnianej powierzchni bagażowej i postawić na większe koła, które lepiej będą radzić sobie z nierównościami.

Po kołach przychodzi moment, w którym każdy użytkownik powinien wziąć pod uwagę własne potrzeby. Tutaj powinniście sprawdzić, czy skuter, który chcecie kupić posiada dodatkowe miejsce na akcesoria, np. kufer, który przydaje się na długich trasach, jak i to, czy obowiązkowy kask, który posiadacie zmieści się w schowku pod siedzeniem.